KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543072
nr 1554 3072
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Interiör, Signerad. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 18:43:58
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson